به سرگرمی
تبلیغ متنی

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

 • خانواده
 • سلامت
 • بازی ریاضی
 • اموزش اشپزی
 • اخبار
 • پیامک عاشقانه
 • بیماران خدمات توانبخشی بهتری خواهند گرفت

  مجموعه : اخبار

   

  به سرگرمی : دبیر اجرایی نخستین کنگره بین‌المللی و بیست و هشتمین کنگره سالیانه فیزیوتراپی ایران از حضور شخصیت‌های برجسته علمی رشته فیزیوتراپی در تهران خبر داد.

  به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، فیزیوتراپیست احمد مؤذن‌زاده اظهار داشت: کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره سالیانه فیزیوتراپی ایران برای نخستین‌بار بعد از برگزاری ۲۷ کنگره سالیانه به‌صورت بین المللی برگزار می‌شود تا در دورنمای رشد علمی و حرفه‌ای کشور بتوانیم جایگاه نخست را در رشته فیزیوتراپی در سطح منطقه از آن خود کنیم.
  وی افزود: این کنگره با حضور بیش از سه هزار فیزیوتراپیست و دانشجویان رشته فیزیوتراپی در مقاطع مختلف برگزار می‌شود و همراه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی در جوار این کنگره با حضور حدود ۱۰۰ شرکت سازنده و واردکننده، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجهیزات فیزیوتراپی در سطح منطقه است.
  مؤذن‌زاده ادامه داد: در این کنگره شخصیت‌های برجسته علمی فیزیوتراپی از کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا، استرالیا، لهستان، جمهوری چک و از کشورهای منطقه هند، پاکستان، لبنان و عراق حضور خواهند داشت.
  وی اظهار داشت: فیزیوتراپی یکی از رشته‌های پزشکی است که در دنیای امروز در خط مقدم خدمات بهداشتی درمانی قرار دارد و در هر اختلالی که حرکت بیمار دچار مشکلات حرکتی شود، اولین پاسخ و بهترین درمان مراجعه به فیزیوتراپیست و درمانهای فیزیوتراپی است.
  دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره فیزیوتراپی ایران افزود: فیزیوتراپی یک روش درمانی کم‌خطر و در عین حال مؤثر و گسترده است که در آن هم از انواع و اقسام مدالیتی‌هایی که در طیف امواج الکترومغناطیس مطرح هستند، استفاده می‌شود و هم از روش‌های درمان دستی، ماساژ، ورزش‌درمانی، کشش، و سوزن خشک استفاده می‌شود و با پیشرفت تکنولوژی استفاده از مدالیتی‌هایی مثل شاک ویو، لیزرهای کم‌توان و پرتوان، مگنت و رادیوفرکانس در فیزیوتراپی روز به روز جایگاه مشخص‌تری پیدا کرده است به‌نحوی که اخیراً وزارت بهداشت گایدلاین‌های درمانی روشهای نوین فیزیوتراپی را نیز ابلاغ کرده است.
  وی ادامه داد: فیزیوتراپی رشته‌ای است با دامنه وسیع درمانی که می‌تواند اثرات خود را در ابعاد مختلف در کاهش درد و التهاب و بهبود شکستگی‌ها و ضایعات بافت نرم نشان دهد و در بازگشت بیمار به محیط کار و زندگی و جلوگیری از اتلاف هزینه و وقت و دور بودن فرد از فعالیت‌های فردی و حرفه‌ای نقش مهمی را ایفا کند.
  بازرس هیئت مدیره انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: خوشبختانه همکاران فیزیوتراپیست ما در نظام سلامت در سطح کشور و در تیم توانبخشی در تعامل کامل با گروه‌های مختلف و متخصصین محترم فعالیت می‌کند و اخیراً شرح وظایف مقطع پایه رشته فیزیوتراپی در سازمان نظام پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به‌امید خدا امیدواریم که طی یکی دو ماه آینده با حضور نمایندگان وزارت بهداشت این شرح وظایف به تأیید نهایی برسد.
  وی ادامه داد: در مورد اجرای فراگیر مقطع دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی با توجه به اینکه این مقطع در سطح منطقه و جهان به‌صورت وسیع اجرا شده و در کشورهای اطراف ما مثل پاکستان و عربستان سعودی نیز عملیاتی شده و خوشبختانه با عنایت به توجه معاونت آموزشی وزارت بهداشت به رشد علمی و حرفه‌ای رشته فیزیوتراپی، امیدواریم امسال این مشکل نیز حل شود و شاهد پذیرش فراگیر دانشجویان مقطع دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی از مقطع لیسانس باشیم تا بتوانیم خدمات شایسته‌تر و بهتری را به بیمارانمان ارائه دهیم.
  مؤذن‌زاده خاطرنشان کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی در ابعاد بین المللی به‌نحو قابل ملاحظه‌ای همراه با تبادلات علمی و حرفه‌ای می‌تواند در ارتقاء سطح علمی و حرفه‌ای همکاران فیزیوتراپیست ایفای نقش کند، بر این اساس نخستین کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره سالیانه فیزیوتراپی ایران از سوم تا پنجم خرداد ۹۶ در محل هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

  • جوش صورت را با روش های طبیعی رفع کنید
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه