به سرگرمی
تبلیغ متنی

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

تبلیغ لینک متنی شما

 • خانواده
 • سلامت
 • بازی ریاضی
 • اموزش اشپزی
 • اخبار
 • پیامک عاشقانه
 • انگشتر فیروزه نیشابوری کلاسیک اسلیمی _کد:۸۸۲۵

  مجموعه : تبلیغات

   

  قیمت: ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال

  نقره ۹۲۵ عیار – نگین انگشتر فیروزه نیشابوری خوشرنگ و خوش تراش – انگشتر دست ساز – ساخت جواهری بینا – رکاب انگشتر با طرحی زیبا و خاص – نگین این انگشتر فیروزه، معدنی اصلی میباشد – طرح روی رکاب کلاسیک اسلیمی می باشد – سبک سنتی – سری: ۹۴۰۵۱۱

  نامانگشتر فیروزه نیشابوری کلاسیک اسلیمی _کد:۸۸۲۵
  مناسب برایمناسب برای: خانم ها و آقایان مناسب برای: خانم ها و آقایان
  کد انگشتر۸۸۲۵
  جنسنقره ۹۲۵ عیار
  اصالت نگینمعدنی اصلی
  معدن نگیننیشابور
  نوع رکابدست ساز
  طرح رکابکلاسیک اسلیمی
  کیفیت نگین             
  سایزقابل سایز شدن
  سری۹۴۰۵۱۱ S:1

  ضمانت اصل بودن جواهر

  تمامی سنگ های زیورآلات اصل می باشند و خواص معدنی، سری و درمانی خاص خود را دارا بوده و قابلیت صدور شناسنامه رسمی و معتبر را دارند. در غیر اینصورت، اگر سنگ معدنی نباشد، از این عناوین استفاده می شود ( اتمی، سنتاتیک، صنعتی و یا نقره تنها).
  تمامی زیورآلات با فاکتور رسمی و قابل پیگیری ارائه میشود.


     سبک سنتی

  – نقره با عیار  ۸۴۰ یا  ۹۲۵ یا  ۹۵۰ یا  ۹۹۹ می باشد.

  به لحاظ دست ساز بودن هرچه از عمر آن بگذرد، قیمت آن چند برابر می شود، چون کمیاب می شود و تکنولوژی ساخت آن چه بسا به فراموشی سپرده می شود. آن گاه آن زیور،  قیمتی نظیر عتیقه پیدا می کند.

  مخصوصا اگر این نوع کارها سفارشی جواهری بینا باشند که اکثرا توسط اساتید چیره دست و با سابقه با طرح و ایده جواهری بینا ساخته شده باشند. عوامل زیر در قیمت محصول مؤثر می باشند:

  •           طرح کار و طراحی

  •           سنگ به کار رفته روی کار

  •           خط نویسی روی کار

  •           اره کاری و قرینه کاری

  •           قلم زنی و حکاکی

  •           نوع مخراج کاری

  نکته ۱: کارهای سنتی که در سایت موجود است، ممکن است در عکس ها، کمی لکه و کدری روی زیورآلات مشاهده کنید ، نگران این لکه ها و کدری ها نباشید چون کارهای سنتی روکش ندارند، به محض اینکه آن ها را در دست کنید ، لکه ها از بین می روند و یا در نهایت این لکه ها قابل شستشو با اسفنج و مایع ظرفشویی می باشند.(لازم بذکر است این روش شستشو برای نگین های فیروزه و اوپال اعمال نشود ، جلا این جواهرات با مقدار کمی جلا سنج و پنبه صورت می گیرد .)

  نکته ۲: هموطن عزیز، خرید سبک های سنتی،  در واقع حمایت و کمک  شما به هنر و هنرمندان کشور عزیزمان ایران است. در کارهای سنتی ؛ روحیه ایرانی، خلاقیت، سنت، آداب و سنن کشورمان موج می زند به طوری که بعضی از این کارها در حراج های بین  المللی با قیمت های بالایی به فروش می رسد.

  فیروزه

  نام انگلیسی: (TURQUOISE)

  سختی فیروزه (۶-۵) می باشد.

  فیروزه به رنگ های آبی – آبی مایل به سبز – سبز یافت می شود.

  فیروزه در مناطق زیادی یافت می شود مانند آمریکا – مصر – ایران و… که بهترین نوع فیروزه جهان فیروزه نیشابوری می باشد.

  فیروزه در ۲ نوع صاف (عجمی) و رگه دار (شجری) یافت می شود.

  ماده رنگی فیروزه مربوط به مس و آهن است. فیروزه سنگی زنده است. مواد شیمیایی چربی ها، اسید ها و… باعث آسیب رسلندن به فیروزه می شوند.

  از حسن بن علی بن مهران منقول است که به خدمت امام موسی کاظم(ع) رفتم در انگشت آن حضرت انگشتری دیدم که نگینش فیروزه بود و نقشش “الله الملک” بود، بسیار نظر کردم در آن انگشتر، فرمود  که چه نظر می کنی، گفتم حضرت امیر المؤمنین(ع) انگشتر فیروزه داشته است که نقشش  “الله الملک” بوده است. فرمود که آن را می شناسی؟، گفتم نه، فرمود که همان انگشتر است و این سنگی است که جبرئیل برای رسول خدا (ص) به هدیه آورد از بهشت. و آن حضرت به حضرت امیرالمؤمنین (ع) بخشید.

  علی بن محمد حمیری گفت: که دختر جعفر بن محمود را خواستم و بسیار او را دوست می داشتم و فرزند از او به وجود نمی آمد، به خدمت حضرت امام علی نقی (ع) رفتم و این مطلب را عرض کردم پس تبسم نمود و فرمود که بگیر انگشتری که نگینش فیروزه باشد و بر آن نقش کن این آیه را ” رب لا تذرنی فردا و انت خیر الوارثین” چنان کردم یک سال نگذشت که از آن پسری به وجود آمد.

  به سند معتبر از مفضل بن عمر منقول است که گفت روزی به خدمت حضرت صادق (ع) رفتم و انگشتر فیروزه در دست داشتم فرمود که ای مفضل فیروزه سیر نور دیده های مردان و زنان مؤمنه است و دور گرداننده دردهاست از دیده های ایشان.

  امام جعفر صادق (علیه السلام):

  هر که انگشتر فیروزه در دست کند، دستش فقیر نشود.

  رسول اکرم(صل الله علیه و آله وسلم):

  هر کس فیروزه را در روز یک با ر نگاه کند پنج بار در بهشت به رویش باز می شود.

  منبع: کتاب علامه مجلسی

  رسول اکرم(صل الله علیه و آله وسلم):

  اولین هدیه ای که خداوند به رسول اکرم(ص) در غار حراء سنگ فیروزه بود و از طریق جبرئیل به ایشان داده شده است.

  امام صادق (علیه السلام) :

  فقیر نمی شود دستی که انگشتر فیروزه در آن باشد ونیز رسول خدا می فرماید خداوند دستی که درآن انگشتر فیروزه باشد را محروم بر نمی گرداند.

  رسول اکرم(صل الله علیه و آله وسلم):

   که خداوند عالمیان می فرماید که من شرم می کنم از دستی که به سوی من بلند شود به دعا و در آن دست انگشتر فیروزه باشد پس من او را نا امید برگردانم.

  همچنین در برخی روایات آمده است:

  الف) باعث بى نیازى و دورى فقر مى گردد.

  ب) جهت ایجاد فرزند مؤثر است.

  ج) در استجابت دعا مؤثر است.

  د) عامل فتح و پیروزى است.

  هـ) دور گرداننده دردها از دیدگان است.

  و) موجب گشایش سینه مى گردد.

  ز) قوت دل را زیادمى کند

  ح) باعث برآورده شدن حاجات مى شود.

  یکى از خادمان امام هادى (علیه السلام) از آن حضرت جهت زیارت على بن موسى الرضا اجازه سفر به سرزمین طوس گرفت. حضرت به او فرمودند: انگشترى با نگین عقیق زرد به همراه داشته باش که بر روى آن حک شده باشد «ماشاءالله لاقوه الا بالله استغفرالله» و بر آن سوى نگین «محمد و على» حک کن.

  خادم مى گوید: از نزد امام بیرون شدم و انگشترى را طبق دستور امام تهیه کردم و مجدداً براى خداحافظى به حضور امام رفتم. فرمودند: انگشترى دیگر با نگین فیروزه باید همراهت نمایى که در بین طوس و نیشابور شیرى با تو روبه رو مى شود و قافله را از راه رفتن بازمى دارد، به سوى آن شیر رفته و انگشتر را نشانش مى دهى، به او بگومولاى من مى گوید از راه کنار برو. بعد اضافه کرد، باید نقش روى انگشتر الملک لله و سمت دیگر آن «الملک لله الواحد القهار» باشد که انگشتر حضرت على (علیه السلام) این نقش را داشته است. که آن سپرى در برابر درندگان و عامل پیروزى در جنگهاست.

  منبع: حلیه المتقین، چاپ هفتم/۱۳۹۰، صفحات ۳۳ تا ۳۵

  امام جعفر صادق (علیه السلام):

  هر که انگشتر فیروزه در دست کند دستش فقیر نشود.

  امام رضا (علیه السلام):

  شخصی به امام رضا (علیه السلام ) از نداشتن فرزند شکایت می کند.

   حضرت می فرماید:ف انگشتر از فیروزه بگیر و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین »

  منبع : وسائل ج۵ – ص ۹۴ الی ۹۵

  امام رضا (علیه السلام):

  اولین کوههایی که اقرار به ولایت حضرت علی (علیه السلام) کردند ، کوههای فیروزه ، عقیق و یاقوت بوده است .

  منبع : بحارالانوار۶۹ – ص ۴۲ ، وسائل ۵ – ص ۸۹

  حضرت محمّد (صلی الله علیه و آله و سلم):

  خداوند عالمیان می فرماید که من شرم می کنم از دستی که به دعا بسوی من بلند شود و در آن دست انگشتر فیروزه باشد و او را ناامید برگردانم.

  منبع : حلیه المتقین – ص۳۳

  امام موسی کاظم (علیه السلام):

  فیروزه سنگی است که جبرئیل به رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) هدیه نموده است و رسول خدا آن را به امیرمومنان علی (علیه السلام)بخشید.

  امام موسی کاظم (علیه السلام):

  روزی مردی خدمت امام کاظم علیه السلام رسید و در انگشت حضرت ، انگشتر فیروزه ای دید . در حالی که آن مرد به انگشتر خیره شده بود ، حضرت از او پرسیدند: می دانی نام این انگشتر چیست ؟ وی در پاسخ گفت : فیروزه . حضرت به او فرمود : فیروزه نام آن در زبان فارسی است ، لکن در زبان عربی به آن ظفر ( پیروزی ) می گویند.

  منبع : کافی ۶ – ص ۴۷۲ ، وسائل ۵ – ص ۹۴ ، بحار الانوار ۴۲ – ص ۷۰

  امام جعفر صادق (علیه السلام):

  امام صادق (علیه السلام )خطاب به مفضل فرمود : دوست دارم که هر مومنی پنج انگشتر در دست کند : عقیق ، فیروزه و یاقوت و حدید صینی و دُرّ نجف . مفضل پرسید : سرورم ، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چیست ؟ حضرت فرمود : هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند ، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می اندازد ، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در نامه عمل او می نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود ، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت ، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می شود تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند .

  منبع : التهذیب ۶ – ص ۳۷ ، جامع الاخبار – ص ۱۳۴ ، فرحه الغری – ص ۸۶ ، وسائل الشیعه ۱۴ – ص ۴۰۳

  امام رضا (علیه السلام):

  امام رضا علیه السلام  ضمن حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود : خداوند ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر ساکنان طبقات هفتگانه آسمان عرضه کرد . پس اول کسانی که به ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) ایمان آوردند ، ساکنان طبقه هفتم آسمان بودند .خداوند ( به علت این عمل آنان ) آسمان هفتم را به عرش خودش آراست و عرش خود را در آسمان هفتم قرار داد . پس از آن ، ساکنان طبقه چهارم به ولایت امیر مومنان (علیه السلام )  اقرار کردند . خداوند آسمان چهارم را هم به بیت المعمور آراست و بیت المعمور را در آنجا قرار داد . سپس ساکنان آسمان دنیا به امامت امیرمومنان (علیه السلام ) اقرار کردند و ایمان آوردند . خداوند اسمان دنیا را به ستارگان مزین کرد و بعد طبقات دیگر آسمانها ایمان آوردند . سپس ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر زمین ( هفت طبقه زمین ) عرضه کرد .اول جایی که به ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) اقرار نمود ، سرزمین مکه بود. پس خداوند آن را به وجود کعبه آراست. سپس سرزمین مدینه ایمان آورد ،‌پس آن سرزمین را به وجود پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) آراست . سپس سرزمین کوفه به ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) اقرار کرد . خداوند آن را به وجود امیر مومنان (علیه السلام ) آراست . سپس خداوند ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر کوهها عرضه کرد ، پس اولین کوه هایی که به ولایت امیر مومنان شهادت دادند سه کوه عقیق ، فیروزه و یاقوت بودند

  منبع : اقبال الاعمال ۲ – ص ۲۶۲ ، بحار الانوار ۲۷ – ص ۲۶۲

  مشاهده سایر محصولات این فروشنده

  انگشتر فیروزه نیشابوری کلاسیک اسلیمی _کد:۸۸۲۵
  تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۷/۱۵    تاریخ به روزرسانی: ۱۳۹۴/۷/۱۵
  قیمت: ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال
  بازدید: ۴۹
  فروشنده: جواهری بینا
  سفارش محصول            سفارشی محصول به صورت تلفنی            سوال از فروشنده

  کلمات کلیدی: انگشتر فیروزه نیشابوری کلاسیک اسلیمی ،انگشتر فیروزه ،انگشتر ،فیروزه ،انگشتر فیروزه نیشابوری ،انگشتر کلاسیک اسلیمی ،اسلیمی ،کلاسیک

  اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان   محبوب کن - فیس نما

  • جوش صورت را با روش های طبیعی رفع کنید
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه